Makale Kabulü

Makale Kabulü

Dergiye makale gönderimi, DergiPark üzerinden gerçekleştirilmekte olup makale gönderimi https://dergipark.org.tr/tr/pub/ahievransaglik web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Bu sistem dışında gönderilen makaleler değerlendirmeye alınmamaktadır. Yayınlar, derginin amacı ile etik ve bilimsel ilkelere uygunluk, doğruluk, güncellik ve hedef okuyucu kitlesi tarafından kullanılabilirliği açısından incelenmektedir. Derginin yayın süreci ile her türlü konu için sbdergi@ahievran.edu.tr mail adresi üzerinden dergi editörü ile iletişime geçilebilir.

Dergiye gönderilen makalelerin daha önce başka bir elektronik ya da basılı ortamda yayımlanmamış olması gerekmektedir. Bilimsel toplantılarda sunulan makalelerin, sunulduğu bilimsel toplantının adı, tarihi, il ve ülkesi bildirilmelidir. Makalelerin yasalara ve etik kurallara uygunluğu yazarların sorumluluğundadır. Makalelerde kullanılan metin, tablo, şekil, resim ve her türlü içeriğin ulusal ve uluslararası telif haklarına konu olabilecek mali ve hukuki sorumluluğu yazarlara aittir. Yayımlanan makaleler için yazarlara herhangi bir ücret ödenmez.

Yayın Hakkı Devir Formu

Yazarlar, makaleleri yayın için kabul edildiğinde, telif haklarını dergiye devrederler. Bunun için Yayın Hakkı Devir Formunun tüm yazarlar tarafından imzalanması ve dergi e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir. Yayın Hakkı Devir Formu için tıklayınız.


Copyright © BAUM 2015